New books

34-37 | 2016 | Marusja Klimova. „Majake Bois-Colombes’is“

Vene keelest tõlkinud Ilona Martson.

Marusja Klimova triloogia esimene osa „Siniveri“ ilmus „Loomingu Raamatukogus“ 2014. aastal. Teises osas on Marusja saabunud 1990ndate keskpaiga Pariisi, kus teda ümbritseb kirev seltskond kummalisi prantslasi ja uusi väljavaateid otsima tulnud venelasi. Autori enda sõnul on tegemist maailmaga, kus hallutsinatsioonide ja tõeluse piirid on ülimalt haprad.

224 lk.
Hind 4.95.
Saadaval ka e-raamatuna.Loe katkendit raamatust.

37‒39 | 2015 | Roberto Bolaño. „Liuväli“

 

Hispaania keelest tõlkinud Ruth Sepp. Nimetu Kataloonia rannikulinna lämmatavas suves hargneb mõrvamüsteerium. Loole heidavad kordamööda valgust kolm jutustajat, nende kõigi tee viib tühjana seisvasse linnalähedasse lossi, kuhu on rajatud salajane liuväli… Legendaarse Tšiili kirjaniku Roberto Bolaño (1953–2003) lühiromaanis leidub autori omailma mitmeid olulisi motiive: üksteisega põimuvad vasturääkivad jutustajahääled, kriminaalromaanile omane sündmustik, pahaendeline atmosfäär, purunenud armastuse ja unelmate teemad, kodutus ja kodumaatus, bolañolik mõru huumor. LR sarjas on samalt autorilt varem ilmunud “Tšiili nokturn” (2013, nr. 36–37).

144 lk.
Hind 3.95.
Saadaval ka e-raamatuna.

35‒36 | 2015 | Witold Gombrowicz. „Neitsilikkus ja teisi jutte“

 

Poola keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Hendrik Lindepuu.

Eestis seni näitekirjaniku ja “Päevaraamatute” autorina tuntud Poola kirjanduse suurkuju Witold Gombrowiczi (1904–1969) jutuvalimik sisaldab 6 lugu kogumikust “Bakakaj”. Gombrowiczil puudus respekt nii ülikoolides õpetatava filosoofia kui ka kirjanduse kui niisuguse vastu, mida ta pidas snobistlikuks rituaaliks. Ise püüdis ta kirjutades vabaneda kõigist käibivatest reeglitest; tema eksistentsi ja inimpsüühika sügavustesse kaevuvates juttudes leidub nii fantaasiat, absurdi kui ka huumorit.

120 lk.
Hind 3.20.
Saadaval ka e-raamatuna.

34 | 2015 | Maria Jotuni. „Armastus“

Soome keelest tõlkinud Evelin Banhard, Kätlin Kaldmaa, Hille Lagerspetz, Ave Leek, Mihkel Mõisnik, Asta Põldmäe, Arvi Sepp ja Eva Velsker. Saatesõna Piret Saluri.

Soome klassiku Maria Jotuni 1907. aastal ilmunud novellikogu, millele toonased kriitikud panid pahaks tekstide siivutust, eriti kuna kirjutaja oli naine. Seevastu lugejate hulgas saatis raamatut ootamatu edu. Jotuni novellide läbimõeldud napp vorm on andnud vaieldamatu panuse soome tänapäevase lühiproosa arengusse.

48 lk.
Hind 2.20.
Saadaval ka e-raamatuna.

31‒33 | 2015 | Andrei Ivanov. „Rasmus Hanseni kirjutuskera“

Vene keelest tõlkinud Veronika Einberg.

Fantasmagooriline romaan kahe inimese – 1960. aastate vene kirjaniku ja eestivenelase – saatusest. Sellest, kuidas kumbki maadles omal viisil nõukogude pärandiga. Ja sellest, kuidas kasvas lõhe Eesti ja Venemaa vahel, lähedaste inimeste vahel. Romaan käsitleb Venemaa ja Eesti reaale Eestis elava vene kirjaniku pilgu läbi.

144 lk.
Hind 3.95.
Saadaval ka e-raamatuna.

28-30 | 2015 | Marcel Proust. „Valik esseid“

 

Prantsuse keelest tõlkinud Triinu Tamm. Koostanud ja järelsõna Marek Tamm. Eessõna Tõnu Õnnepalu.

Romaanikirjanik Marcel Proust (1871–1922) oli ka omanäoline kirjandus-, kunsti- ja seltskonnakriitik, kelle parimad esseed ei jää stiili poolest sugugi alla tema suurromaanile “Kadunud aega otsimas”. Käesolev valimik pakub ühe lisafragmendi Prousti eesti keeles aegamisi kuju võtvasse loomingulisse kaleidoskoopi, vahendades mõned Prousti olulisemad esseed, mis mõjuvad värskelt tänagi. Tõnu Õnnepalu saatetekst ja Marek Tamme järelsõna.

152 lk.
Hind 3.95.
Saadaval ka e-raamatuna. 

 

24-27 | 2015 | Vladimir Macura. „Bonne“

Tšehhi keelest tõlkinud Küllike Tohver. Eessõna eesti tõlkele Pavel Janoušek.

Vladimír Macura (1945–1999) oli teenekas estofiil, eesti kirjanduse tõlkija, tšehhi kirjandusteadlane, kirjanik ja kriitik. Nii oma teadustöös kui ka kirjanduslikus loomingus keskendus ta peamiselt tšehhide rahvuslikule ärkamisajale ja selle müütidele. Tema ajaloolise romaanitetraloogia kolmandas osas, eleegilises ja intiimses „Bonnes“ kõnelevad  kordamööda mees ja naine, taustaks XIX sajandi Tšehhi kultuurilugu ja Euroopa revolutsioonide aasta 1848. Auhinnatud Tšehhi riikliku kirjanduspreemiaga aastal 1998.

208 lk.
Hind 4.95.
Saadaval ka e-raamatuna.