11-13 | 2023 | Ingeborg Bachmann “Kolmekümnes aasta”

Saksa keelest tõlkinud ja saatesõna kirjutanud Liisi Rünkla.

Ingeborg Bachmann on XX sajandi teise poole üks olulise­ maid saksakeelseid kirjanikke. „Kolmekümnes aasta“ (1961) oli seni peamiselt luuletajana tuntud autori esimene proosa­kogu. Luuletustest selgemini ilmutab proosavorm Bachmanni vahedat ühiskonnakriitikat, aga ei kaota ka pingsat tähelepanu rütmile ja kujundile ega põikpäiselt kompromissitut hoia­kut. Seetõttu pole tegu mitte päris ohutu raamatuga – muu hulgas võib lugeja siit teada saada, mis juhtub, kui saadakse kolmkümmend aastat vanaks, kui kahtlane on inimese valiku­vabadus sõjaolukorras või kui hirmus on olla naine mis tahes ajal.

Loomingu Raamatukogus on ilmunud ka Ingeborg Bachmanni teine proosakogu „Kolm teed järve äärde“ (nr 30–32, 1988), samuti on eesti lugejale tuttav romaan „Malina“, mõlemad Helgi Loigu tõlkes. Kogumiku tõlkija Liisi Rünkla saatesõna tutvustab „Kolmekümnenda aasta“ tausta.

136 lk.
Hind 8.00

Saadaval ka e-raamatuna.
Loe kogumiku avalugu.

Paberraamatu leiab Apollost, Rahva Raamatust, raamatupoodidest Biblioteek ja Raamatukoi, samuti Lehepunkti müügipunktidest üle Eesti.

Loomingu Raamatukogu saab ette tellida siit.