11–12 | 2022 | Patti Smith. „Pühendumus“

Inglise keelest tõlkinud Paula Taberland.

New Yorgis elav Patti Smith (sünd. 1946) on ikooniline kuju, legendaarne rokkmuusik, laulukirjutaja ja kirjanik.

„Pühendumuses“ põimuvad omaelulooline jutustus ja poeetiline fantaasia. Teksti raamiks on Patti Smithi reis Prantsusmaale, kus ta külastab Pariisi, Sète’i linna Vahemere ääres ja Albert Camus’ suvemaja Lourmarinis. Reisimuljed, loetud raamatud ja Martti Helde film „Risttuules“ inspireerivad teda kirja panema eriskummalise loo noorest kirglikust iluuisutajast.

„Inspiratsioon on mõõtmatu suurus, teadmata tunnil ründav muusa,“ ütleb Patti Smith. „Pühendumus“ ongi tunnistus sellest, kuidas autori otsiv vaim kõigest ümbritsevast impulsse saades tööle asub, nii et sünnib talle endalegi ootamatu teos.

Raamatu lõpust leiab autorit ja tema loomingut tutvustava saatesõna tõlkija Paula Taberlandilt.

96 lk
Hind 4.70
Loe katkendit raamatust.
Saadaval ka e-raamatuna.

Paberraamatu leiab Apollost, Rahva Raamatust, raamatupoodidest Puänt, Biblioteek ja Raamatukoi, samuti Lehepunkti müügipunktidest üle Eesti.

Loomingu Raamatukogu saab ette tellida siit.