1-2 | 2018 | „Kuusteist Eesti kirja“

Tiit Aleksejev, P. I. Filimonov, Meelis Friedenthal, Andrei Hvostov, Jan Kaus, Indrek Koff, Kalle Käsper, Paavo Matsin, Ülo Mattheus, Enn Nõu, Olev Remsu, Peeter Sauter, Lauri Sommer, Urmas Vadi, Rein Veidemann ja Toomas Vint

Kogumikust leiab 16 Eesti meesprosaisti kirjad, mille nad kirjutasid tegelikele või imaginaarsetele adressaatidele.
Mida tahavad Eesti mehed öelda elu ja kunsti, Eesti oleviku, tuleviku ja mineviku kohta? Kellele nad esitavad eksistentsiaalseid küsimusi? Mida vihkavad ja põlgavad, mida soovivad ja loodavad?
Kas nendes kirjades väljendub meie praeguse elu läbilõige ja vaimuseis?

Kogumikku “Kuusteist Eesti kirja” võib pidada mõtteliseks järjeks varem „Loomingu Raamatukogu“ sarjas ilmunud Eesti naiskirjanike kogumikele „Kaksteist eesti kirja“ (1995) ja „Kolmteist Eesti kirja“ (2016).

112 lk
Hind 4.50
Saadaval ka e-raamatuna.
Loe toimetuse eessõna.
Loe Jan Kausi kirja “Kiri olevikust”.