Mihhail Bulgakov. „Kadunukese märkmed. Teatriromaan“

Mihhail Bulgakovi lõpetamata jäänud teose „Kadunukese märkmed. Teatriromaan“ ainest on autor ammutanud omaenda elust – temagi oli kiindunud teatrisse, kirjutas ja lavastas näitemänge, mis teinekord tähendas lõputut kadalippu, mis tuli läbida näidendi lavale toomisel. Samas ärgu lasku lugeja end petta, nagu on omaaegset vastukaja vahendades välja toonud tõlkija Vidrik Kivilo: „Selles jutustuses ei ole fakte, mis üldse tegelikkusele ei vasta, ja ei ole ka fakte, mis kopeerivad tegelikkust.“

Mihhail Bulgakov (1891–1940) on eesti lugejatele tuttav nii oma tähtteosega „Meister ja Margarita“ kui ka jutustustega „Koera süda“ ja „Saatuslikud munad“. Tema romaani „Valge kaardivägi“ ning selle alusel kirjutatud näidendi „Turbinide päevad“ ilmumis- ja lavastusloo elemente võib leida käesolevast teosest.

Uustrüki saatesõna on kirjutanud Irina Belobrovtseva.

Ilmub juulis 2024
Saadaval ka e-raamatuna