Kirjanduslik kingitus endale või sõbrale – TELLI LR!

Oktoobrikuu jooksul on veel viimane võimalus tellida Loomingu Raamatukogu vana soodsa hinnaga 𝟒𝟖 𝐞𝐮𝐫𝐨𝐭 ja terve aasta tulevad raamatud koju kätte.

Kui teed tellimuse enne 𝟐𝟎. 𝐨𝐤𝐭𝐨𝐨𝐛𝐫𝐢𝐭, on raamatuid postkasti oodata juba novembrist. Esimesena saabub jaapanlase Kōbō Abe kultusromaan „Kastimees“, seejärel saksa klassiku Georg Büchneri kummaline lustmäng „Leonce ja Lena“ ja siis tänapäeva inuiti kirjaniku Tanya Tagaqi romaan „Lõhkine hammas“. Jõulukingiks on tulemas prantsuse autori Raymond Guérini jutustus kolmest õest, kes Teise maailmasõja aegses Prantsuse maskuliinses klassiühiskonnas katsuvad oma eluga toime tulla. Aasta 2024 toob põnevaid esseid, Félix Guattari aegumatult aktuaalse „Kolm ökoloogiat“ ja Friedrich Nietzsche kirjutised Wagnerist, memuaaridest Heinrich Eisenschmidti mälestused legendaarsest Võru Krümmeri koolist ja valusa tänapäevase ajaloodokumendina ukraina autori Andri Krasnjaštšõhhi sõjapäevikud. Romaane on oodata eesti lugejatele juba tuttavatelt Inga Gailelt ja Doris Lessingult, esimest korda astuvad aga oma loominguga eesti lugejate ette Alice Zeniter Prantsusmaalt, Nii Ayikwei Parkes Ghanast, Ondjaki Angolast, Pavel Vilikovský Slovakkiast, Han Kang Koreast ja veel mitmed teised.

Aprillis on ilmumas Sophoklese „Antigone“, mille etendust võib seejärel värskelt lugenuna minna vaatama Vanemuise teatrisse.

Tellimuse saab vormistada siin: https://tellimine.ee/est/loomingu-raamatukogu